3 Ocak 2021 Yazarı Mobileoyun.com 0

Mobil Oyun Tanıtımı Nasıl Yapılır ? ASO Nasıl Yapılır ?

Mobil Oyun Tanıtımı Nasıl Yapılır
Mobil Oyun Tanıtımı Nasıl Yapılır ? ASO Nasıl Yapılır ?

Mobil Oyun Tanıtımı Nasıl Yapılır ? ASO Nasıl Yapılır ?

Mobil Oyununuzu Google Play Store’ a yükledikten sonra mobil oyununuzun tanıtımını yapmanız gerekmektedir. Bunun için Google play Store mağaza içi ve mağaza dışı yapmanız gereken bazı işlemler vardır. Bu işlemleri yaparsak ne olur yapmazssak ne olur ? bu işlemler nelerdir ? Mobil oyun tanıtımı nasıl yapılır? aso nasıl yapılır? gibi belli başlı konuları bu yazımın altında anlatmaya çalışacağım. ilk olarak yapılması gerekenler :

Adwors

Sosyal Medya Pazarlama

Sosyal Medya Reklamcılığı

Viral Reklam

Kişisel Çevre

Aso

Bu başlıkları ne kadar iyi bir şekilde uygularsanız uygulamalarınızı ve mobil oyunlarınıza daha çok indirme sağlayabilirsiniz. Şimdi Bu Başlıkları tek tek anlatmaya çalışacağım.

Adwors Nedir ?

Adwors Google’ın reklam verme sitesidir. Reklam vermek istediğinizde adwors ile istediğiniz kitleye reklam verip oyununuzu indirtebilirsiniz.

Sosyal Medya pazarlama nedir ?

Sosyal Medya Pazarlama aslında bir sonraki konuda işleyeceğim sosyal medya reklam konusu ile benzerlik göstersede ufak nüanslar mevcuttur. Sosyal medya pazarlamada uygulamanızı facebook gruplarında instagram sayfalarında paylaşıp insanların indirmesini yada pinterestte pin olarak kaydedip yine insanların indirmesini sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medya reklamcılığı nedir ?

Sosyal Medya reklamcılığı adwors ile benzerlik gösteriyor aslında yine istediğiniz kitleye reklam verebiliyorsunuz ama tek fark adworste reklamlarınızı site üzerinden googlda arama yapan insanlardan veya youtube üzerinden reklam verebiliyorsunuz. sosyal medyada ise instagram, facebook yada tiktok gibi sosyal medya siteleri üzerinden insanlara ulaşabiliyorsunuz

Viral Reklam nedir ?

Viral reklam aslında reklam olduğu pek anlaşılmayan ama ağızdan ağıza elden ele gezen reklam türleridir.

Kişisel Çevre tanıtımı nedir ?

Kişisel çevre tanıtımını aldığınız oyunu whatsaptan sosyal medyadan arkadaşlarınıza göstererek rica ederek indirilmesini sağlayarak uygulamanızın hitini arttırabilirsiniz.

Aso

Aso: apple search optimizationn yani arama motoru optimizasyonunun kısaltılmışıdır. Bu aslında çok kapsamlı bir başlıktır ama ben özet olarak kısaca bahsedeceğim. Bu konuya daha sonradan genişce bir makale yazarak detaylı olarak incelemek istiyorum aslında. Google play store’un arama motoru optimizasyonu için başlıca mağaza resimleri ilgi çekici, açıklamaları detaylı, oyunun animasyonu yine aynı şekilde ilgi çekici olması gerekiyor ve makale ve etiket analizi oyuna göre araştırılıp çok iyi analiz edilmesi gerekiyor bunlar için belli başlı programlar ile yapılabiliyor ama bunlara dediğim gibi ayrıca bir makalede detaylı şekilde anlatmayı düşünüyorum.

Sizlerde Seo, Aso, adwors, Reklam yada mobil oyun gibi hizmetleri almak isterseniz sitemizde bulunan whatsapp butonlarından yada 0538 400 5288 numarasından mesaj yada arayarak bizlere ulaşabilirsinmiz.

https://www.facebook.com/mobileoyuncom/